» novinky
  » o seriálu
  » epizody
  » titulky
  » herci
  » galerie
  » hudba
  » různé
  » linky
  » návštěvní kniha
  » diskuzní forumExkluzivní rozhovor s Jasonem Dohringem z Veronica Mars

Fanoušci Veronica Mars …jste připravení? …jste připraveni?  Konečně je to tu!!  Mé dlouho očekávané interview s jedinečným Jasonem Dohringem. Jsem velkou fanynkou seriálu Veronica Mars (a Logana Echollse), takže to pro mě bylo něco úžasného. To, co mělo být původně jen pár otázek položených přes email se změnilo v několik nejlepších hodin v mém životě.  Já…a kladu otázky Jasonu Dohringovi?!  

Zvláštní poděkování patří Jasonovi za to, že si se mnou popovídal …i když měl zrovna volný den. Opravdu se s ním povídalo velice nenuceně, byl příjemný a milý. Když mluví o seriálu, z jeho hlasu je cítit určité vzrušení a Logan, bylo to prostě něco úžasného. 

Ze mě byla jen hromádka nervů. Tohle bylo moje první telefonické interview a zrovna s mou nejoblíbenější televizní hvězdou. Takže se mnou mějte strpení. Rozhovor je dlouhý a nejspíš by se dal proškrtat, ale chtěla jsem s vámi podělit o všechno.

Takže, dřív než začneme, ráda bych vám nejprve poděkovala. Byla jsem jedním ze šťastlivců, kteří měli tu možnost dostat se na natáčení Veronica Mars během Bloggers Press Day. Byl to úžasný den, takže vám chci moc poděkovat, že jste s námi strávili ten čas.

Jason Dohring: Jasně, bylo to super, když jste tam přišli. Naprosto úžasný. Trochu mě mrzelo, že jsem se tam dostal až před koncem, ale byl jsem rád, že jsem si mohl se všemi promluvit.

Byl jste skvělým překvapením na konec, bylo to vzrušující. Víte, když jsem se poprvé na svém webu zmínila, že nám odpovíte na nějaké otázky, reakce byli šílené. Máte strašnou spoustu fanoušků.

JD: To je fantastické. To moc rád slyším. Páni, je to super vědět, že se tolik lidí zajímá o seriál, protože to pro mě a můj život fakt hodně znamená, a je super potkat lidi, kteří jsou do toho tak zažraní jako já. Je to cool. Moc děkuji.

Kritiky na seriál jsou velice kladné, ale potřebovali bysme ve středu večer víc takových chytlavých seriálů. Copak nemůžou přesunout Lost?

JD: Ha ha…to by bylo fajn.  Myslím, že to bude v pohodě i když se stane to s CW. Myslím, že to našemu seriálu prospěje. Když začne vysílat nová síť tak to náš seriál trochu zviditelní a taky se mluví o tom, že nás přesunou za Gilmore Girls nebo něco takového, což by bylo fajn.

To by bylo bezva, protože oba seriály mají podobnou fanouškovskou základnu.

JD: To rozhodně. Je to docela zajímavý, protože když jsem začínal se seriálem, neznal jsem nikoho, kdo by to fakt sledoval, takže je skvělý vidět všechny ty fanoušky, kteří na to koukají. Hodně to pro mě znamená, protože když natáčíme na place tak žádné fanoušky nevidíme, takže člověk skoro zapomíná, že to sleduje něco okolo 3 milionů lidí.

Takže máte tušení, kdy bude něco nového o třetí sérii nebo vašem přesunu k CW?

JD: Nemám ponětí. Série začne někdy v září, takže snad se to dovíme předtím…ha ha. Slyšel jsem všechny ty novinářské zprávy a všichni zmiňují náš seriál, takže to je dobrý ne? 

Takže, teď mám pár otázek týkajích se Logana. Za poslední rok ztratil svou matku, která spáchala sebevraždu, zjistil, že jeho otec údajně zabil jeho přítelkyni, dostal kopačky od Veronici, byl obviněný z vraždy, a teď jeho nejlepší kamarád Duncan utekl. Jak to Logan snáší? Jak se s tím vším podle vás vyrovnává?

JD: Podle mě je to šílený, už když se nad tím člověk zamyslí. Neznám nikoho, kdo by měl tak zpackaný život. Klidně i jedna z těch všech věcí by dovedla člověku zruinovat život. Nevím, jen doufám, že jsou tam i světlé chvilky, které mu pomáhají se s tím nějak poprat. A do toho samozřejmě zasahuje Veronica, a její dobrosrdečnost. Myslím, že zvláštní na tom je to, že vždycky dostane, co si zaslouží. Stane se mu něco ošklivého, ale on to hned musí vrátit lidem okolo něj. Takže je to jako ve skutečném životě…je to koloběh. Chová se k lidem hnusně a pak se diví, že se tak lidi chovají k němu, víte, co tím myslím?

Jo, něco jako karma.

JD:  Jo, přesně tak.  Ale nějak to na něj teď moc nepůsobí.

Ať už byl naštvaný na Veronicu, nebo se choval jako paličatý spratek, je to jen pozice autority, vždycky je Logan tak trochu zranitelný, že?

JD: Ano, nedávno jsem o tom mluvil u oběda s kamarádem. Je to zvláštní, protože podle mě Logan moc dobře ví, co je fér, co je správný a co špatný, ale to co dělá, nevím, podle mě jen není dost zodpovědný. S Loganem to je tak, ví co to je lidskost a umí být k lidem milý i když ne vždycky na to reaguje tak jak má, ale ví jak se věci mají. Jako herec se čím dál víc dovídám o lidech jako takových a začínám jinak koukat na život, a tím víc samozřejmě dospívám jako umělec. Pokud si tohle člověk uvědomí ve spojitosti s tím co dělá, tak se to všechno objeví ve ztvárnění jeho postavy.

Jedna z věcí, kterou na Loganovi milujeme je to, že jde do všeho naplno. Je to něco, co máte ve scénáři, nebo to přidáváte do role sám jako herec?

JD: Na začátku, když byl Logan fakt hnusnej a nepříjemnej jsem si přál, abych dostal poznámku ve stylu “Užij si to” a pokus se to trochu odlehčit nebo tak něco. Ale myslím, že v první polovině druhé série byl zase docela nechutnej. Když jako postava všechno vidíte z nenávistného pohledu, pak vám všechno připadá nepřátelské. Dopadá to tak, že se na každého umíte jen obořit, což není vždycky ta nejlepší stránka postavy, ale člověk se tím prostě musí bavit, a doufat, že to bude alespoň působit lidštěji.

Logan je pěkně nepředvídatelný. Člověk nikdy neví, jak bude v dané situaci reagovat, ale to je asi to, co na něm zbožňuji nejvíc.

JD: Ano, taky to mám na něm rád. Viděla jste Murder in the First (Vražda prvního stupně)? Gary Oldman má v tom filmu pár takových scén, kdy prostě jen tak chodí kolem dokola a z ničeho nic rozbije zrcadlo. Je to tak nečekané, ale pak ta scéna pokračuje a vy si říkáte …co??? Tohle prostě miluju. Je to super a naprosto miluju, když je Logan takhle nepředvídatelný.

Mezi vámi a Kristen Bell je cítit úžasná chemie. Máte raději, když jsou na sebe Veronica a Logan naštvaní, nebo když jsou zamilovaní?

JD:  Mám rád obojí, ale z různých důvodů. Vždycky se to úžasně hraje, to jak vy říkáte, když jsou na sebe naštvaní, protože ona je prostě vynikající herečka, takže je to sranda. Je to jako hra na kočku a na myš. Takže asi tak. Ale samozřejmě je vždycky strašně fajn, když vás během scény udeří do očí taková ta silná upřímnost. Člověk najednou do té osoby skutečně vidí a to na tom miluju, zvlášť s Kristin, protože ta na tohle všechno bezvadně reaguje. Kdykoliv když udělám nějakou drobnou změnu, ona taky něco změní, a to je prostě neuvěřitelný. Když se dělá na nějaké emocionální scéně, dostane to ji a pak i mě a člověk si nemůže pomoct, protože si říká „páni, jsem tady, u toho a je to skvělý“.

Takže jste v té chvílí s ní…

JD: Ano, naprosto a s ní je to tak v jakékoliv scéně. Nezáleží na tématu, ona je prostě vždycky naprosto ponořená do role, a pro herce je to něco úžasného.

Vytvořil jste si pro Logana nějaký příběh v pozadí, o kterém by diváci třeba nevěděli, abyste se tak lépe dostal do své role?

JD:  Rozhodně, občas některé věci nejsou ve scénáři a jako herec si něco málo přidáte. A je to zvláštní, protože jedna z mých inspirací jsou fanoušci. Občas si přečtu, co fanoušci píší o postavě a pomáhá mi to. Řekl bych, že toho využívám docela dost často, abych si vytvořil příběh, jak se něco stalo nebo tak. Jako když jsem měl tu scénu s Duncanem, čím víc člověk využije toho příběhů, tím víc realisticky to na obrazovce působí.

Takže navštěvujete stránky a fóra a čtěte si o seriálu?

JD: Jasně. Ale někdy se do toho můžete ponořit tak, že pak začnete uvažovat…co by asi (fanoušci) rádi viděli? A to je pak člověk v pasti, protože se snaží udělat radost někomu jinému. Nechci se snažit lidi potěšit, ale chci se sžít s postavou.

Nechcete, aby vám v hlavě hučely hlasy fanoušků.

JD: Přesně. Když se mám jako herec o něčem rozhodnout, nemůžu nad tím přemýšlet tak, co by asi rádi fanoušci. To by bylo na nic, protože by to nebyl skutečný Logan .

Nedávno Rob Thomas napsal scénu, která byla takovým alternativním zakončením jedné epizody. Tahle scéna nemusela mít žádné následky na zbytek série. Pokud byste mohl navrhnout nějakou dějovou linii pro Logana, bez jakýchkoliv důsledků, co by to bylo?

JD: Ježiši, páni, já nevím. To je těžká otázka. Mám to, no i když tohle by mělo docela dost velké následky, ale bezva by bylo, kdyby si Logan vzal za otcovský vzor jednoho z Fitzpatricků. Mohl by se trochu zaplést do Irské Mafie a dostat by ho z toho mohla třeba Veronica. To by nebylo špatný.

Máte nějakou oblíbenou scénu?

JD: Moje nejoblíbenější scény jsou ty, při nichž jsem skutečně „při tom“ a kdy má člověk pocit, že skutečně něco tvoří. To je neopakovatelné…kvůli tomu člověk chodí do práce. Za posledních pár epizod, co jsme natočili, bylo takových scén hodně. Bude fajn to vidět na obrazovce. Máme toho hodně, na co se můžete těšit.

Když jsme mluvily nedávno s Robem Thomasem, byl opravdu z nadcházejících epizod nadšený. Pro nás jako pro fanoušky, to bylo moc pěkné takhle ho vidět natěšeného.

JD:  Já vím, no není to super? Strašně rád s ním o tom mluvím. Potkáme se na večírku a povídáme si jen o seriálu. Říká mi všechny svoje nápady a je strašně nadšený a mě tím vždycky nakazí …je to fakt super! Musí to být pro něho skvělý, že na to lidi tak pozitivně reagují, protože to je jeho život. 

Slyšeli jsme nějaké zvěsti o filmu Dreamland. Můžete nám o tom něco říct?

JD: Víte, nejsem si jistý, ještě pořád se dávají dohromady nějaké finance, takže si musíme počkat, jak se to vyvine. Dám vám vědět, až bude něco konkrétního. Prostě nevím, nemám ponětí, co se zrovna teď chystá, ale vím, že se to pořád snaží dát dohromady. Ale porozhlížím se po několika dalších rolích, mám v merku roli jednoho podvodníčka, kterou bych si moc rád zahrál. Rád bych si zahrál i divadle, pokud nebude k mání film. Jen se dostat co nejvíc k hraní. Prostě se učit. Musím se do toho víc dostat. Takže doufám, že dostanu šanci.

Trochu otázka na tělo. Jak vaše žena reaguje na všechnu tu pozornost od fanynek?

JD: To je v pohodě. Přece s těma fanynkama nespím, ha ha, takže to podle mě mé ženě nevadí. Jsme jako skvělí přátelé, takže je to ok. A fanoušci mluví i ní, což je bezva, a můžeme o tom mluvit spolu, takže je to super. Máme to rádi.

Koukáte momentálně na nějaké seriály?

JD: The Family Guy…a, uh…The Family Guy.  Nevím. Víte, poslední dobou spíš koukám na filmy, než na telku.

Jaké filmy jste viděl?

JD: Viděl jsem teď skvělý film The Boxer kde hraje Daniel day Lewis.  Fakt nádhera. Celý film je špičkový. Dokonce i herec co tam hraje je super, a celé herecké obsazení, fakt bezva.  Ale mám rád hodně různé typy filmů. Myslím, že všechny filmy, které mám rád mají něco společnýho…fakt mám rád akční filmy. A taky Rushmore …ten chlápek, Jason Schwartzman, myslím, že má hodně společného s Loganem. Vlastně v jedné epizodě, co se bude vysílat, je odkaz na Maxe Fischera (Schwartzmanova postava ve filmu), kterej je fakt bezva. Pamatuju si, že jsem na to koukal když mi bylo tak 13, a pamatuju si, že jsem si říkal, co je to za hroznej film.A teď jsem ho viděl nedávno a říkal jsem si, jak je ten film super. Ten kluk nemá chybu. Páni, Jason Schwartzman, je skvělej. Když jsme mluvili o tom ponoření se do role…on je přesně ten typ.  Je úžasnej a vtipnej. Budete mi pak muset říct, pokud vám bude připadat podobný Loganovi. Já v něm viděl hrozně moc Logana.  Flákač, ale zatraceně inteligentní.

Takže jste viděl Teddyho Dunna v Grey’s Anatomy v neděli večer?

JD:  Ne, ale nahrál jsem si to. Jaký to bylo?

Bylo to skvělé. Bylo to trochu divné, vidět ho v jiné roli než je Duncan, zvlášť když ho člověk v jiné roli ještě neviděl.

JD:  Je bezva. Už se na to moc těším. Za pár týdnů se s ním uvidím, takže to bude cool. Vím, že studuje v LA s jedním hodně známým učitelem herectví, to se má. A taky si udělal cestu po celém státě s kamarádem. Moc se na něho těším, až se zase uvidíme.

Scénáristé Grey’s Anatomy mají vlastně svůj vlastní blog, a jedna scénáristka právě psala, jak jsou nadšení z toho, že tam budou mít Teddyho. Říkala, že skoro nábožně sleduje VM a že se musela hodně přemáhat, aby ho nesledovala až na natáčení plac VM.

JD: To snad ne!!! No to je skvělý. Je super být v seriálu, na který lidi fakt koukají. A ještě lepší je slyšet, že na to koukají lidi, kteří stojí za dalším úspěšným seriálem. Fakt bezva.

Takže, chtěl byste něco vzkázat vašim fanouškům, fanouškům Logana, a seriálu?

JD: Jen to, že moc děkuji všem, co na nás koukají a podporují nás. Máme pro vás nachystáno strašně moc skvělých věcí. Takže, díky!

Jasone, mockrát děkuji, že jste si našel čas si se mnou popovídat. Jsem vaše velká fanynka, takže to je pro mě neuvěřitelné.

JD: Bylo mi potěšením. Díky moc, pobavil jsem se. Snad si zase brzy pokecáme.


Source: www.givememyremote.com (16.března, 2006)
Překlad: Sarah